S. C. "Bożek & Bożek" została założona w 2000 r. jako firma rodzinna produkcyjno-handlowa, będąca kontynuacją wcześniejszego zakładu produkcyjnego. Od chwili założenia podstawową działalnością spółki stała się produkcja elementów złącznych hydrauliki siłowej wg systemu STECKO.

Elementy te wykorzystywane są do budowy instalacji hydraulicznych zasilających i spływowych, maszyn i urządzeń w branży górniczej, a w szczególności do budowania układów hydraulicznych zmechanizowanych obudów górniczych stosowanych w kopalniach podziemnych węgla i soli. W S. C. "Bożek & Bożek" elementy złączne jak złączki i kolanka, trójniki, czwórniki i inne, produkuje się na maszynach Gildemaister, co gwarantuje najwyższą jakość, szybkość łączenia i wieloletnią trwałość.

Produkty wytwarzane są na bazie dokumentacji i maszyn Wytwórni Sprzętu Górniczego DEHAK przejętej w 2001 r. od włoskiej firmy Manuli Hydraulics Polska S. A., których obecnie jest właścicielem S. C. "Bożek & Bożek". Produkowane przez firmę elementy są wykonywane wyłącznie z atestowanych odkuwek matrycowych ze stali A10X pokrywanych 8μm powłoką cynku galwanicznego żółtego.

S. C. "Bożek & Bożek" na produkowane elementy posiada stosowne orzeczenia atestacyjne oraz opinie techniczne wydane przez Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG oraz wystawia deklaracje zgodności zgodne z normami PN-EN982:1998.

Wyroby S. C. "Bożek & Bożek" dostarczane są bezpośrednio do polskich kopalni oraz pośrednio do wielu kopalni w Europie i Azji przez największych polskich producentów obudów.

_______________
©
Bożek & Bożek